“Gürcü Arzusu” partiyası yerli özünüidarə seçkiləri üçün merliyə
namizədlərini təqdim edib.
“Gürcü Arzusu”-ndan Rustavidə - Nino Latsabidze, Qardabanidə -
Davit Karqareteli, Marneulidə - Kənan Ömərov, Bolnisidə – Davit
Şerazadişvili, Dmanisidə - Koba Muradaşvili, Tsalkada – İlia
Sabadze, Tetritsğaroda isə Qiorqi Tsiklauri namizəd olacaq.
Qeyd edək ki, Marneuli merliyinə namizədin kimliyi dünən, 29 iyul
tarixində məlum olub. Parlamentin Marneuli və Qardabani seçki
dairəsindən majoritar deputatı Zaur Darğallı “Gürcü Arzusu”-nun
Marneuli Rayon Təşkilatının qarşısında çəkilmiş foto paylaşıb və
yazıb ki, Kənan Ömərov merliyə namizəddir.
Ömərov Marneuli merinin müavinidir. O, müavinliyə qədər Marneuli
Təhsil Resurs Mərkəzinə rəhbərlik edirdi.
“Gürcü Arzusu” başqa bələdiyyələrdən də namizədlərini təqdim
eidb:
- Telavi – Levan Andriaşvili
- Axmeta – Aleksi Pitsxelauri
- Ğvareli – Qivi Zautaşvili
- Laqodexi – Condo Mdivnişvili
- Qurcaani – Zurab Utiaşvili
- Saqareco – Avtandil Qulikaşvili
- Siğnaği – Malxaz Beqiaşvili
- Dedoplistsğaro – Nikoloz Caniaşvili
- Qori – Vladimer Xinçekaşvili
- Kaspi – Vaxtanq Maisuradze
- Kareli – Zaza Quliaşvili
- Xaşuri – Tenqiz Çitiaşvili
- Axaltsixe – İrakli Lazaraşvili
- Aspindza – Rostom Maqrakvelidze
- Borcomi – Otar Arbolişvili
- Adiqeni – Qoça Kimadze
- Axalkalaki – Melkon Makaryan
- Ninotsminda – Anivard Mosoyan
- Mtsxeta – Dimitri Zurabişvili
- Duşeti – Manana Narimanidze
- Tianeti – Levan Tsiklauri
- Kazbeki – Şalva Eloşvili
- Kutaisi – İoseb Xaxaleişvili
- Bağdati – Kaxa Enukidze
- Çiatura – Qivi Modebadze
- Tğsğaltubo - Qenadi Balaçivadze
- Saçxere – Levan İvanişvili
- Samtredia – Davit Baxtadze
- Tercola – Laşa Qoqiaşvili
- Tkibuli – Davit Çerkezişvili
- Vani – Aleksandre Qoqorişvili
- Xaraqauli - Koba Lursmanaşvili
- Xoni – Lado Curxadze
- Zestafoni – Vasil Qvelesiani
- Ambrolauri – Laşa Çiçinadze
- Oni – Serqo Xidaşeli
- Tsaqeri – Qiorqi Nemsadze
- Lentexi – Qiorqi Oniani
- Zuqdidi – Mamuka Tsotseria
- Tsalencixa – Qoqa Qulordava
- Çxorotsğu – Dato Qoqua
- Xobi – Davit Bukia
- Senaki – Vaxtanq Qadelia
- Martvili – Tronike Canaşia
- Poti – Beka Vaçaradze
- Abaşa – Qiqa Qabelaia
- Mestia – Kapiton Jorjoliani
- Ozurgeti – Avtandil Talakvadze
- Lançxuti – Aleksandre Sarişvili
- Çoxatauri – Davit Şaraşenidze
- Batumi – Arçil Çikovani
- Kobuleti – Levan Zoidze
- Xelvaçauri – Zaza Diasamidze
- Keda – Roland Beridze
- Şuaxevi – Omar Tikadze
- Xulo – Vaxtanq Beridze
Gürcüstanda yerli özünüidarə seçkiləri 2021-ci ilin 2 oktyabr
tarixində keçiriləcək.